Obličej

Korekce očních víček – blefaroplastika

Operace, při které se odstraní přebytečná kůže a tukové výhřezy v okolí horních a dolních očních víček. Upraví pokles horních víček a váčky pod očima,výrazně omlazuje vzhled.

Operace se provádí v místním znecitlivění okolí očí. Klient během zákroku bdí.

Řez je veden tak, aby jizvy byly ukryté v očních záhybech. Při zákroku je uvolněna a odstraněna nadbytečná kůže, odstraněn tuk a upraven sval. Nakonec se celá rána neznatelně zašije. Po operaci jsou oči překryty sterilní gázou. Zákrok se podle potřeby provádí na dolních i horních víčkách současně nebo odděleně a může být proveden samostatně nebo s dalšími plastickými operacemi obličeje. Po 5 dnech jsou odstraněny stehy a otoky očí začnou pomalu mizet.

Zákrok je ambulantní nebo s 1-denním pobytem na klinice pod dohledem odborného ošetřujícího personálu.

Rekonvalescence cca 2 týdny.

Více fotografií

Korekce nosu – rhinoplastika

Pomocí operace nosu lze dosáhnout zmenšení nebo zvětšení velikosti nosu, může být upraven tvar špičky nebo nosní přepážky či úzké nebo široké rozpětí nosních dírek.

Operace nosu může být provedena v analgosedaci nebo celkové anestézii, v závislosti na rozsahu.Při analgosedaci klient bdí, ale je uvolněný a necítí bolest. Při užití celkové anestézie klient spí po celou dobu operace. Výkon se provádí otevřenou či zavřeno metodou. Při otevřené metodě je kůže nosu oddělena z jeho podpůrné konstrukce, která je potom vytvarována do požadovaného tvaru.Při zavřené metodě je řez veden uvnitř nosních dírek. Pro úpravu tzv. měkkého nosu je upravena chrupavčitá dolní část nosu částečným odstraněním neforemných chrupavek a sesazením jejich zbytku. Pro úpravu tzv. tvrdého nosu je snesen kostěný hrbol a zúžen a snížen hřbet nosu. Po operaci je přiložena termoplastická dlaha ke stabilizaci tvaru a vložena tamponáda dovnitř nosu. Po 2 dnech je vyjmuta tamponáda, dlaha se odstraňuje 10. den.

Zákrok s 1-denním pobytem na klinice pod dohledem odborného ošetřujícího personálu.

Rekonvalescence cca 3 týdny.

Více fotografií

Korekce odstálých ušních boltců – otoplastika

Operace, při které se odstraní nežádoucí postavení či velikost ušních boltců.

Výkon v místním znecitlivění, event. v analgosedaci, kdy klient bdí, ale je uvolněný a necítí bolest.

Řez je veden za boltcem, po operaci není vidět.Při zákroku se vypreparuje chrupavka boltce a jemnými nářezy změkčí a vymodeluje do nové pozice a fixuje vnitřními nevbstřebatelnými stehy.Poté je zpět překryta kůží a řez za boltcem uzavřen vsřebatelným stehem. Pro fixaci je přiložen pevný obvaz. Po 4 dnech obvaz sejmut, dále je nutné nosit specielní pevnou čelenku po dobu 2 týdnů.

Zákrok je ambulantní.

Rekonvalescene cca 2 týdny.

Více fotografií

Zvětšení rtů – augmentace rtů

Výkon, při kterém se docílí zvětšení objemu retní červeně. Lze provést výplní injekčními materiály či implantací vlastní tkáně(tuku) nebo umělého materiálu (Goretex) nebo lze přistoupit k chirurgickému zákroku, který využije tkáň okolí rtu.

Výkon v analgosedaci, kdy klient bdí, ale je uvolnený a necítí bolest.

Augmentace rtů s využitím tkáně z okolí rtů provede se několik nářezů v oblasti vnitřní strany rtu. Jizvy pak nejsou viditelné. Následně je uvolněna, posunuta a sešita okolní tkáň tak, že dojde ke zvětšení rtu. Výplň injekčními materiály. Lze užít vstřebatelný kolagen nebo kys. hyaluronovou, kdy efekt přetrvává max půl roku,poté je nutno jej opakovat. Nebo se užívá preparát Bio-Alcemid s trvalým efektem, který se opouzdří a zůstává napořád.

Zákrok je ambulantní.

Rekonvalescence 1 den – 1 týden.

Více fotografií

Face-lift – rhytidektomie

Odstranění přebytečné povolené kůže, eventuelně tukových nadbytků a zpevněním podkožního svalově vazivového aparátu, tím vypnutí kůže obličeje a krku.

Operace může být provedena v analgosedaci nebo celkové anestézii,při analgosedaci klient bdí, ale je uvolněný a necítí bolest.

Výkon prováděn tzv. MACS metodou (Minimal Acces Cranial Suspension Lifting). Řez je veden z vlasaté části spánkové oblasti dolů, kopíruje linii předního okraje boltce a končí pod ušním lalůčkem, uvolní a odstraní se nadbytek kůže z oblasti tváří. Pro dlouhodobý výsledek je nutné též vypnout podkožní svalově vazivový aparát, (SMAS lifting). Řezy se uzavírají nitrokožními vstřebatelnými stehy. Pod kůži krku a tváří se zavádí dren, který v první fázi po ákroku odvádí tekutiny, je přiložen elastický obvaz, který fixuje oblasti tváří a krku.

Zákrok s 1-denním pobytem na klinice pod dohledem odborného ošetřujícího personálu.

Rekonvalescence cca 2-3 týdny.

Více fotografií